Programy a utility

se zdrojovými texty

Ing. Miroslav Němeček

http://panda38.sweb.cz/

Tyto stránky jsou rozpracované a zřejmě již nebudou dokončené, omlouvám se.

Novější projekt je Litos, http://litos.wz.cz.

Vítejte na stránkách, na kterých naleznete většinu mých programů a utilit z minulých let včetně jejich zdrojových textů (doplněno později - tak tohle už bohužel neplatí, bylo by moc práce to všechno připravit a zveřejnit). Programy uvedené na těchto stránkách jsou k dispozici k volnému použití. Často se jedná o programy v dnešní době již značně zastaralé (DOS programy v assembleru), ale možná někde najdou ještě uplatnění, alespoň jako inspirace.

Poznámky:

- Programy v assembleru byly editovány programem CONTEXT v kódu Kamenických a překládány programem MASM.

- Mnoho informací v programech obsažených je již neplatných (např. má adresa).

- Obsahy archivů ZIP jsem ponechal v původní formě bez "uhlazování", proto obsahují často "nepřehledný guláš".


Doplněno 29.4.2008

Na žádost uživatelů jsem vytáhl a oprášil starý projekt DOSMAN, který zde dávám volně k dispozici. Osobně v současnosti používám DOSMAN v DOS režimu, například na bootovací systémové disketě, kde je přece jen nenahraditelný. Ve Windows používám FAR (hlavně proto že na rozdíl od jiných manažerů má trvalé konzolové okno) a pro ftp upload souborů Total Commander. V Linuxu Midnight Commander.

DOS Manažer 2.10 (13 MB) - instalátor poslední verze (bez zdrojového kódu)

DOS Manažer 2.20 (2,2 MB) - pokus o zkompletování zdrojových kódů, aby mohly být zveřejněny. Binárně by to mělo sedět s verzí 2.10, ale nejsem si jistý zda je to v pořádku.

Na víc bohužel nemám čas, či spíše nechci mít čas, protože opravit chyby by znamenalo dostatečně se v programu zas vyznat - a to se raději věnuji novým projektům (přesněji Litosu), které jsou podle mne smysluplnější. Pokud se někomu bude chtít program opravovat a vylepšovat - prosím, ale bude mi ho skutečně líto. :-)

Máte-li problémy se stahováním, zkuste to v jinou hodinu, přes den bývá WZ server dost přetížený.

Dále sem dávám ke stažení jeden starší projekt - Animátor (1,4 MB), čili grafický programovací jazyk, byl to takový předchůdce Petra (www.gemtree.cz). Dnes už také k ničemu.

A zde jsou nějaké manuály k DOS (500 KB) co jsem kdysi psal. Jsou upravené do kódování Windows 1250 (protože Litos vyvíjím hlavně v emulátoru pod Windows), pro konverzi např. do Latin 2 můžete použít DOS Manažer (souborové funkce - filtr).

Tohle by měla být snad poslední platná verze hry Tetrix (42 KB) spolu se zdrojáky. Ani nevím zda v přeložitelném stavu.

Zde je hra Vlak (75 KB) se zdrojáky - bohužel to není asi funkční přeložitelný balík, grafika se tam používala jaksi složitě - používal jsem formát SCR stejný jako u programu Animator, tedy asi. Tak mi moc nenadávejte že to asi nepůjde rozchodit. :-)

A ještě chci všem poděkovat za projevená uznání, často jsem překvapen že se mé programy ještě po letech používají. :-)


Jste již [CNW:Counter]. návštěvníkem stránek

od jejich založení dne 2.1.2006.